15 ساعت عملیات جستجو برای نجات جان کوهنورد

[ad_1]

ایسنا/ کرمان معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش 15 ساعته نیروهای امدادی هلال احمر برای نجات جان یک کوهنورد در ارتفاعات هزار باران خبر داد.

محمد امیرخانی با اعلام این خبر گفت: طی تماس تلفنی کوهنوردی ساعت 20:30 جمعه 23 اردیبهشت ماه جاری (شب قدر) با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اورژانس جمعیت هلال احمر استان مبنی بر شکست کوه هزار باران، کوه راین. پایگاه بلافاصله توسط تیم امداد نجات یافت.

وی با اشاره به اینکه این کوهنورد پس از صعود به قله هزار و رسیدن به جان پناه در ارتفاعات هزار مفقود شده است، افزود: امروز بعدازظهر، شنبه سوم، «مه ادامه یافت.

وی هشدار داد: این کوهنورد به دلیل عدم شناسایی منطقه در اولین تماس، آدرس و موقعیت جغرافیایی خود را اشتباه درج کرده است.

امیرخانی با اشاره به اینکه این عملیات 15 ساعت به طول انجامید؛ وی افزود: نجاتگران هلال احمر در طول شبانه روز به جستجوی مستمر 3 دره پرداختند و سرانجام ساعت 12:00 روز شنبه این کوهنورد را در دره ای به نام دره بزکش پیدا کردند.

نماینده امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: تلفن همراه کوهنوردان به دلیل حضور در پایین دست خارج از برد بوده و امکان تماس وجود نداشت.

امیرخانی با اشاره به بارندگی و لغزنده بودن منطقه کوهستانی گفت: خوشبختانه این کوهنورد شب را تا صبح با تجهیزات کامل کوهنوردی در منطقه کوهستانی سپری کرد که در نهایت توسط نیروهای هلال احمر در دره بزکش پیدا شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asdooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.