افزایش بارندگی در 11 استان

[ad_1]

سازمان هواشناسی با اشاره به طوفان و رعد و برق در مناطق مختلف کشور، نسبت به تشدید بارندگی در 11 استان و وزش باد شدید هشدار داد.

به گزارش ایسنا،سازمان هواشناسی با اخطار نارنجی تشدید بارش ها و طوفان، رعد و برق در مناطق همراه با تگرگ، وزش باد شدید، در مناطق دارای گردو گذرا از شنبه تا دوشنبه (10 تا 12 اردیبهشت) گزارش شده است.

این شرایط جوی روز شنبه در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، اردبیل، جنوب اصفهان، ارتفاعات استان های سمنان، خراسان رضوی، یکشنبه در آذربایجان شرقی، در شمال و غرب آذربایجان غربی، جنوب. کردستان، کرمانشاه شمالی، خراسان شمالی، خراسان رضوی شمالی و ارتفاعات شمالی خراسان جنوبی و دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی پیش بینی می شود.

در این شرایط آبگرفتگی معابر، افزایش ناگهانی سطح رودخانه ها، ریزش مسیل ها، احتمال رعد و برق، لغزندگی جاده ها، گرد و غبار موقت و کاهش دید، آسیب به سازه های موقت، شکستن درختان افتاده و خسارت به محصول پیش بینی می شود. سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی، پرهیز از توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، جلوگیری از کوهنوردی و جابجایی عشایر، پاکسازی دهانه پل ها و زمین ها، احتیاط در تردد بین شهری، استحکام سازه های موقت مانند تابلوهای خودپارکی. ، و غیره. این خودرو به همراه درختان فرسوده و ساختمان های ناتمام، چرای دام و سمپاشی در مزارع را توصیه نمی کند.

سازمان هواشناسی با اخطار رنگ زرد آنها از فعالیت سامانه بارشی، طوفان، رعد و برق و وزش باد شدید گذرا در مناطق دارای تگرگ از پنجشنبه تا دوشنبه (8 تا 12 اردیبهشت) خبر دادند.

این وضعیت آب و هوایی روز پنجشنبه برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، تهران، البرز، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، شمال سمنان، گیلان و بالاتر از آذربایجان غربی، شرق آذربایجان، اردبیل، گیلان، مازندران، البرز، تهران، قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیکازی، نیمه شمالی و غربی فارس پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت همچنین در روز شنبه در بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، غرب و شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، یزد، شمال خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غربی. یک کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، یکشنبه در آذربایجان غربی، اردبیل، کرمانشاه، زنجان، ایلام شمالی، لرستان، شمال خوزستان، شمال شرق فارس، شمال و شرق اصفهان، کرمان، یزد، خراسان کاویاسان رضوی، جنوبی مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، همدان، گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان و دوشنبه در استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان شرقی، سمنان، آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان، شمال قزوین، البرد، البرد.

با توجه به این خطر، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب در رودخانه ها و مسیل ها، احتمال رعد و برق و تگرگ، احتمال وقوع سیلاب های محلی، احتمال گرد و غبار موقت و دید محلی، احتمال آسیب به سازه های موقت و سازمان هواشناسی وجود دارد. توصیه سازمان کاهش تصادفات در هر گونه تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهپیمایی و تردد عشایر، احتیاط در چرای دام و ممنوعیت سمپاشی در مزارع است.

به گزارش ایسنا در این هشدار نارنجی پیش بینی می شود اداره کل هواشناسی اثرات نامطلوبی بر جو و خسارات احتمالی داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی تجهیزات مسئول برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود. هشدار زرد به این معنی است که پدیده های جوی رخ خواهد داد که می تواند سفر و فعالیت های روزانه را مختل کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر می شود تا آنها بتوانند برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی جدی تر از حد معمول هستند، آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asdooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.