اراک دارای خط معاینه فنی موتورسیکلت می شود

[ad_1]

ایسنا/ مرکز معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهر اراک گفت: امسال خط معاینه فنی موتورسیکلت ها در اراک راه اندازی می شود.

حجت الله مرادی در پنجم اردیبهشت 1401 در جلسه ستاد کاهش آلودگی هوای استان مرکزی در خصوص ممنوعیت تردد خودروهای کاربراتوری از اوایل سال 1401 در کلانشهرها از جمله اراک، گفت: اراک 2400 تاکسی دارد که همه آنها گازسوز می کنند. که از این تعداد 113 کاربراتور عمدتاً به دلیل نقص فنی تعطیل شده و یا در لیست انتظار نوسازی هستند و پروانه بهره برداری از ابتدای سال تمدید نمی شود.

وی افزود: 154 دستگاه وانت در سال گذشته به دلیل مشکل گاز سوخت گیری نشد و در واقع کمتر از 5 درصد کل تاکسی های اراک کاربراتوری هستند.

مرادی در خصوص سازمان موتورسیکلت گفت: خط معاینه فنی موتورسیکلت با توجه به اینکه منحصرا کاربراتوری است و باید ساماندهی و معاینه فنی آن در دستور کار قرار گیرد، امسال در اراک راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از خودروهای سال 1385 قبلا کاربراتوری بوده اند، گفت: 35 درصد از این خودروها به دلیل مشکل سوخت در مراکز بازرسی مردود شده و 1.5 درصد از پذیرش کلی مرکز مربوط به خودروهای کاربراتوری بوده است. در واقع 30 درصد از خودروهای ورودی به مرکز به دلیل آلودگی مردود می شوند.

در این نشست نوربخش عسکری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی خواستار ارائه گزارشی از میزان عوارض آلایندگی پرداختی صنعت و هزینه کرد آن شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asdooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.