اثرات طرح استخدام دولت و تحول نیروی کار شرکتی

[ad_1]

یک کارشناس بازار کار معتقد است با توسعه بازار کار و افزایش فرصت های شغلی، تعداد افراد جویای کار و نرخ بیکاری کاهش می یابد. به گفته وی، اگر طرح موفق ساماندهی اشتغال کارکنان، تعیین تکلیف کارگران قراردادی و تغییر جایگاه نیروی شرکتی باشد، قطعاً شرایط بازار کار را بهبود می بخشد و ظرفیت های کاری ایجاد می کند.

حمید حاج اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا، درباره حفظ امنیت شغلی گفت: معتقدم قرارداد کار به خودی خود چیز بدی نیست اما اینکه فکر کنیم می توانیم قرارداد موقت را دائمی کنیم چیزی بیش از این نیست. چالش ها و مقاومت در کشور؛ ما باید با افزایش ظرفیت اشتغال کشور و افزایش سرمایه گذاری در بخش تجاری، امنیت شغلی را تضمین کنیم.

به گفته وی، زمانی که بازار کار توسعه پیدا کند و به شغل اضافه شود، خود به خود تعداد افراد جویای کار و نرخ بیکاری کاهش می یابد.

این کارشناس بازار کار افزایش ظرفیت اشتغال را یک امنیت شغلی در کشور دانست و گفت: بارها گفته ایم که باید ظرفیت اشتغال در کشور ایجاد شود و این همه شغل و . کارگاه یا مجتمع کاری ممکن است به هر دلیلی کار را متوقف کند، بتواند در جای دیگری کار کند. اگر این اتفاق بیفتد، قدرت مانور کارگران و نیروی کار افزایش می یابد تا بتوانند در گروه های مختلف کار کنند.

در این میان حاج اسماعیلی با بیان دیدگاه‌های خود در خصوص نقش تشکیلات استخدامی دولت و تغییر جایگاه نیروهای شرکتی و قراردادی، گفت: دولت و مجلس با توجه به انتقادات و انتقادات، قول تکمیل تحول نیروهای قراردادی را داده‌اند. اعتراضات علیه شرکت های پیمانکاری.» آنها را سازماندهی کنید. معتقدم شرکت های پیمانکاری بدون دلیل در ادارات و سازمان ها فعالیت می کنند و مزیت خاصی برای کشور ندارند پس بهتر است کارکنان و نیروهای شرکت مستقیما با خود سازمان ها قرارداد ببندند.

وی ادامه داد: در بخش هایی مانند دولت های محلی، بسیاری از شایستگی های کشور نصیب افراد شاغل در شرکت های پیمانکاری می شود و به نظر من این شرکت ها مشابه شرکت های واسطه ای هستند که حقوق و منابع کارگران را تضییع می کنند. “هدر.

این کارشناس روابط صنعتی تصریح کرد: شناسایی و ساماندهی این فعالیت های اقتصادی می تواند اشتغال را تحت تاثیر قرار دهد. هر چه نظارت و شناسایی فعالیت های اقتصادی در کشور قوی تر باشد و تلاش کنیم تا کسانی که زیرزمینی کار می کنند شناسایی و سازماندهی شوند، شاهد فرصت های شغلی بیشتری خواهیم بود.

حاج اسماعیلی افزود: سازمان تامین اجتماعی می تواند منابع خود را بر اساس بیمه ای که این افراد را پوشش می دهد غنی کند. هر چه قانون بیشتر اجرا شود، دولت مزایا و مزایای آن را در افزایش ظرفیت اشتغال می بیند و پوششی برای اجرای قانون کار برای حمایت از کارگران فراهم می کند.

به گفته وی، در صورت موفقیت طرح در ساماندهی استخدام کارکنان و تعیین تکلیف کارکنان قراردادی و تغییر جایگاه نیروی شرکتی، قطعاً این امر موجب بهبود شرایط بازار کار و ایجاد ظرفیت اشتغال خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asdooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.