آمادگی جمهوری آذربایجان برای برگزاری جشنواره های مشترک فرهنگی و هنری

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل سفیر جمهوری آذربایجان در ایران گفت: جمهوری آذربایجان آمادگی کامل برای برگزاری جشنواره های مشترک فرهنگی، هنری و موسیقی با حضور هنرمندان دو کشور را دارد.

علی علیزاده در حاشیه سفر به اردبیل به ایسنا گفت: در سفری که همزمان با ماه مبارک رمضان به اردبیل داشتیم با آثار و گنجینه های تاریخی استان و مشترکات تاریخی، فرهنگی و تمدنی این استان آشنا شدیم. اجزای این دو.» ما کشور را بررسی کردیم.

وی از مقبره شیخ صفی الدین و شخصیت برجسته شاه اسماعیل ختایی به عنوان شخصیت برجسته منطقه آذربایجان یاد کرد و گفت: در کنار این وجوه مشترک، زبان آذربایجانی باعث تقویت پیوند بین مردم منطقه شده است. و جشن هایی مانند نوروز و دیگر آداب را معنوی نگه می داریم.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران حضور گروه های تئاتر و موسیقی آذربایجان در جشنواره جهانی فجر را یادآور شد و خاطرنشان کرد: از گروه های هنری و فرهنگی ایرانی نیز به منظور گسترش روابط فرهنگی و تاریخی به جشنواره های بین المللی آذربایجان دعوت می شود. یک آپارتمان

علیزاده ادامه داد: آمادگی خود را برای برگزاری جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و هنری مشترک اعلام می کنیم تا هنرمندان ایران و آذربایجان بتوانند آثار فوق العاده ای خلق کنند که به بهترین شکل پیوندهای مشترک ایران و آذربایجان را نشان دهد.

وی از دیگر بخش‌های مهم و ارزشمند تعامل ایران و آذربایجان، گسترش روابط تجاری و اقتصادی را اعلام کرد و افزود: در این مسیر تلاش می‌کنیم مشکلات تجار و بازرگانان در افزایش تعرفه‌ها و رفع موانع را مورد توجه جدی قرار دهیم. حدی.”

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران از آمادگی دو کشور برای بازگشایی مرز زمینی در گمرک و حمل و نقل مسافر بیله سوار خبر داد و اظهار داشت: تصمیمات و برنامه های کاری و عملیاتی در این زمینه اعلام می شود.

علیزاده دیدار با امام جمعه اردبیل را از برنامه های بعدی خود برای سفر به استان اردبیل اعلام کرد و گفت: شخصیت دینی و معنوی آیت الله عاملی که در 6 سال گذشته بیشترین ارتباط را با ایشان داشته ایم، نزدیکی دو ملت و شناخت فرهنگ معنوی آنها به اهل بیت کمک زیادی کرد.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در سفر به استان اردبیل از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی و گنجینه تاریخی این اثر جهانی بازدید کرد و دیدارهای مشترکی با امام جمعه و استاندار اردبیل داشت. ویژه منطقه مرزی اردبیل است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asdooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.